Partnerem merytorycznym serwisu jest: logo-pracuj
Choć od kilku miesięcy nasz osobisty dobrostan jest zachwiany i borykamy się z wyzwaniami, a do tego naturalnymi obawami wynikającymi z pandemii, właśnie teraz powinniśmy szczególnie zadbać o siebie oraz pracowników. W związku ze Światowym Dniem Wellness podpowiadamy, jak tworzyć wellbeingową kulturę organizacyjną i troszczyć się o dobrostan pracowników także w czasach niepewności i kryzysu.
W niespokojnych czasach dbanie o pracowników staje się konieczne, by utrzymać zaangażowanie i produktywność, a także przeciwdziałać skutkom lęku i stresu. Nie wszystkie dotychczas stosowane rozwiązania spełnią jednak tę rolę, dlatego przedstawiamy kilka niestandardowych narzędzi, które mogą wesprzeć zespoły i ludzi w czasach #NewNormal.
Od kilku tygodni mierzymy się z nową sytuacją: uczymy się funkcjonować w systemie pracy zdalnej, testujemy nowe kanały komunikacji i…  szukamy optymalizacji.
Kolejny tydzień nowej rzeczywistości, regulowany przez coraz to bardziej restrykcyjne rozporządzenia. Ograniczenia w funkcjonowaniu, które spadły na nas z dnia na dzień, zmuszają do szybkiego wyrobienia nowych nawyków i przeorganizowania całego dotychczasowego aktywnego życia. Dostosowują się wszyscy, pracownicy i pracodawcy, tworzymy nowe warunki pracy, uczymy się pracy i współpracy w chaosie przy zachowaniu higieny umysłu i podstawowych potrzeb społecznych.
Praca zdalna to tryb świadczenia pracy, w który przeszła zdecydowana większość społeczeństwa, nie tylko w Polsce. Zmiana formy pracy i luźniejszy „domowy” charakter często odbija się na naszej produktywności. Często uwagę dzielimy między przygotowanie projektu a opiekę nad dzieckiem. Organizacja pracy w domu to wyzwanie zarówno dla pracowników, jak i biznesu. Przedstawiamy cz. I przeglądu publikacji internetowych na ten temat.
Jeśli chcesz otrzymywać mailem od Grupy Pracuj informacje marketingowe o usługach, wydarzeniach, w szczególności oferty handlowe, ebooki i inne materiały edukacyjne, newslettery, podaj swój adres e-mail. Wpisując swój adres e-mail i klikając w przycisk „Zapisz się", zgadzasz się na otrzymywanie mailem takich informacji. infoIcon
Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Pracuj sp. z o.o., ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa, adres e-mail: [email protected]. Wszystkie informacje odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.