JOBICON wraca wiosną! Festiwal Pracy w dwóch miastach

  • today wt, 10 Sty 2023
Festiwal Pracy JOBICON już w marcu powraca po pandemicznej przerwie do Warszawy i Krakowa! Wydarzenie skierowane do studentów, absolwentów oraz młodych specjalistów co edycję gromadzi kilkanaście tysięcy uczestników i czołowych pracodawców. JOBICON to okazja do poznania pracodawców i ich ofert pracy. Udział w wykładach prowadzanych przez rekrutrów, trenerów HR i innych ekspertów rynku pracy.

JOBICON w skrócie:

  • Festiwal Pracy w dwóch miastach: Warszawie i Krakowie.
  • Wydarzenie gromadzi każdej edycji kilkanaście tysięcy uczestników.
  • Spodziewamy się około 200 pracodawców chętnych do zaprezentowania swojej oferty.
  • Zgłoszenia pracodawców przyjmujemy w Warszawie do 27.01 i Krakowie do 17.02: https://www.dlabiznesu.pracuj.pl/jobicon .
  • Udział w evencie dla odwiedzających jest bezpłatny.
  • W programie m.in. rozmowy z przedstawicielami firm przy ich stoiskach, merytoryczne wykłady ekspertów, symulacje rozmów o pracę, analizy CV i sesje foto.

JOBICON w dwóch miastach 

Festiwal Pracy JOBICON to wydarzenie współtworzone z topowymi markami pracodawców z myślą o studentach, absolwentach i specjalistach, którzy chcą połączyć praktyczne poszukiwania pracy z rozwojem osobistym. Wiosenna edycja odbędzie się w dwóch miejscach: 6 marca w Warszawie (Centrum Expo XXI), oraz  23 marca w Krakowie (TAURON Arena).

Spodziewamy się reprezentantów firm o różnorodnym profilu działalności oraz uczestników prestiżowych uczelni wyższych. Poprzednie edycje stacjonarnego wydarzenia gromadziły blisko 11 000 uczestników i blisko 200 pracodawców. W obecnej, odsłonie JOBICON organizatorzy chcą, by oprócz poznania ofert zatrudnienia uczestnicy mogli praktycznie przetestować swoje umiejętności, zdobyć nową wiedzę i dobrze się bawić. W każdej edycji dużym powodzeniem cieszyły się wykłady ekspertów, analizy CV i sesje fotograficzne. W ten sposób łączą się dwa światy: pracodawców i kandydatów, pozwalając im wyjść poza sztywne ramy stereotypowej rekrutacji.

Warsztaty i spotkania z topowymi pracodawcami

Organizatorzy zadbali o możliwość praktycznego przygotowania się do rekrutacji, w tym przetestowania swoich sił w zadaniach związanych z poszukiwaniem pracy. Przy specjalnych stanowiskach uczestnicy będą mogli wziąć udział w symulacjach rozmów kwalifikacyjnych, podczas których eksperci branży rekrutacyjnej zadadzą im pytania m.in. o dotychczasową karierę, cele zawodowe czy mocne i słabe strony, a po ich zakończeniu udzielą praktycznych porad. Na uczestników będą czekali także eksperci, którzy udzielą im konsultacji CV – wskazując, jak najlepiej wyeksponować swoje silne strony w życiorysie i udzielić informacji potrzebnych pracodawcy. W przygotowaniu aplikacji o pracę pomogą także profesjonalne zdjęcia, które będzie można zrobić za darmo podczas trwającej cały dzień sesji foto.

JOBICON to świetne miejsce dla osób, które są na początku kariery. Młodzi kandydaci, którzy mają niewielkie doświadczenie zawodowe, potrzebują bezpośredniego kontaktu z pracodawcami. Chcą nie tylko omówić szczegóły ofert pracy, ale też poznać kulturę organizacji, atmosferę panującą w danej firmie czy spotkać potencjalnych współpracowników. Kiedy już zdecydują się na zaaplikowanie do danej firmy, dzięki ekspertom JOBICON będą mogli praktycznie przygotować się do procesu rekrutacji i dowiedzieć się, co zwiększa ich szanse w kontakcie z pracodawcami

—————-

Zgłoszenia pracodawców organizator przyjmuje w Warszawie do 27.01 i Krakowie do 17.02.2023 r.

Liczba miejsca wystawców jest ograniczona.

Poznaj możliwości: https://www.dlabiznesu.pracuj.pl/jobicon

 

Zobacz podobne

Grupa Pracuj dla Ukrainy

Grupa Pracuj wdrożyła działania na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

„Dobra robota” powraca. Ruszył 3. sezon podcastu Pracuj.pl

Zespół Pracuj.pl przygotował kolejny, trzeci już sezon podcastu “Dobra robota”. Prowadzącym nowych odcinków ponownie jest Bartek Czarkowski, a wśród jego gości znaleźli się Ola Radomska, Karolina Zarzycka, Tomasz Kammel, Justyna Mazur i Anna Reguła.

Kolejna wizyta „W środowisku Pracuj.pl”. Nowa odsłona kampanii

10 stycznia ruszyła kampania w ramach animowanej platformy „W środowisku Pracuj.pl”, przedstawiającej wiodący polski serwis rekrutacyjny.

Plany na nowy rok: zmiana zawodowa i równowaga

Miniony rok był inny niż wszystkie. Wyzwania związane z pandemią zmieniły także rynek pracy. Nastąpiło nowe otwarcie w rekrutacjach, skutkujące wzmożonymi poszukiwaniami kandydatów w wielu branżach.