Dlaczego język angielski jest ważnym benefitem w firmach?

  • today pt, 3 Cze 2022
W dzisiejszych czasach angielski bezspornie jest przydatny i wykorzystywany w każdym aspekcie biznesowym. Okres pandemii pokazał, że pracownicy coraz częściej poszukują i oczekują benefitów, które bezpośrednio przełożą się na podniesienie swoich kwalifikacji oraz okażą się dla nich wartością dodaną, pewną inwestycją, a nie jedynie czymś “nice to have”. Znajomość języka angielskiego pozwala nam swobodnie poszerzać swoją wiedzę.

Z perspektywy pracodawcy należy pamiętać, że kursy języka angielskiego w firmie to przede wszystkim inwestycja w rozwój naszej firmy jak i w kapitał ludzki, który jest absolutnie kluczowy w dzisiejszych czasach. Co w takim razie zyskujemy jako pracodawca? Po pierwsze podnosimy kompetencje pracowników, co przekłada się bezpośrednio na rozwój firmy i po drugie zapewniamy pracownikom poczucie docenienia i zaopiekowania, bo pomagamy podnosić ich własne kwalifikacje.

Dodatkowo warto mieć na uwadze fakt, iż obecnie nauka języka angielskiego nie jest tak bardzo angażująca czasowo i możemy zaproponować pracownikom zajęcia online, w których pracownicy mogą uczestniczyć niezależnie od lokalizacji jak, i pory dnia. Niemniej jednak, aby móc wykorzystać w pełni potencjał finansowania kursów języka angielskiego, musimy jako pracodawca bardzo skrupulatnie i mądrze podejść do samego procesu wprowadzenia tego benefitu. Należy wybrać taką szkołę, która nie tylko jest wyspecjalizowana w nauczaniu online, ale również będzie potrafiła indywidualnie dopasować się do potrzeb biznesowych firmy oraz specyfiki jej branży. Takim rozwiązaniem jest zdecydowanie szkoła językowa Fluentbe.

Kim jesteśmy

Fluentbe to innowacyjna i międzynarodowa szkoła językowa działająca online od 2015 roku w takich krajach jak: Polska, Hiszpania, Czechy i Słowacja. Każdego miesiąca realizujemy z naszymi studentami 30 000 lekcji na żywo z lektorem. Posiadamy wykwalifikowaną i specjalnie przeszkoloną kadrę lektorską z całego świata. 70% naszych lektorów to native speakerzy. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez lektorów “na żywo” – uczestnicy się widzą i słyszą. Zajęcia prowadzone są w grupach 2-4 osobowych lub indywidualnie, na wszystkich poziomach biegłości zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages).

Jak pomagamy firmom

Skuteczna i efektywna metoda nauki języka jako klucz do sukcesu. Metoda Fluentbe została oparta na programie całkowitej immersji. Dzięki niej nowe umiejętności językowe nabywa się bardzo szybko, poprzez interakcje zbliżone do naturalnych. W małych 2-4 osobowych grupach, 70% czasu poświęca się na mówienie. Lektor moderuje dyskusję i dba o równy udział pracowników. Z grupą pracuje indywidualnie dobrany lektor, niezmienny podczas trwania semestru. Wraz ze stałym harmonogramem zajęć, gwarantuje to osiągnięcie zamierzonych rezultatów w nauce.

Jeden dostawca dla całej firmy, niezależnie od lokalizacji. Fluentbe zapewnia dostęp do wykwalifikowanej kadry lektorskiej (w tym native speakerów) niezależnie od lokalizacji pracowników. Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne i dostęp do Internetu, aby spotkać się z lektorem. Pracodawca ma dostęp do raportów z obecności i postępów nauki pracowników. Dzięki globalnemu charakterowi Fluentbe, możemy przygotować dedykowany program nauki (uwzględniający specyficzne słownictwo) dla grup pracowników niezależnie od regionu np. kurs dla przedstawicieli medycznych w całej Polsce i pracowników działów technologicznych z kilku fabryk w ramach jednej umowy.

Jeden dostawca dla wszystkich poziomów. We Fluentbe zajęcia są prowadzone zarówno od podstaw jak i na poziomie zaawansowanym. Przed rozpoczęciem zajęć, każdy pracownik przechodzi test biegłości językowej (placement test), który kwalifikuje go do jednego z 14 poziomów znajomości języka. Pracownicy na niższych poziomach zostają skierowani pod opiekę lektora polskiego, który jest w stanie wytłumaczyć trudniejsze zagadnienia w ojczystym języku. Natomiast pracownicy na wyższych poziomach spotykają się z native speakerami, dzięki czemu 100% zajęć prowadzonych jest w języku angielskim.

Rezultatem nauki wg metody Fluentbe jest większa swoboda i pewność siebie pracowników w sytuacjach wymagających użycia języka, np. podczas spotkań, prezentacji, czy wymiany mailowej wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji.

Lektorzy

Lektorzy Fluentbe to nauczyciele języka angielskiego z wykształcenia: absolwenci filologii angielskiej, lingwistyki lub kolegium nauczycielskiego. W przypadku native speakerów wymagamy również wykształcenia kierunkowego lub ukończenia specjalistycznego szkolenia uwieńczonego certyfikatem, który uprawnia do nauczania języka angielskiego jako języka obcego, np. CELTA, DELTA, TEFL.
Wymagamy minimum 1 roku doświadczenia w prowadzeniu zajęć z języka angielskiego dla osób dorosłych.

Jak działamy?

Zaczynamy od zbadania potrzeb i celów firmy. Wspólnie wypracowujemy najbardziej efektywną kosztowo formułę współpracy uwzględniającą cele i potrzeby firmy. Podpisujemy umowę i przechodzimy do świadczenia usługi. Od tego momentu zajmujemy się już kontaktem z pracownikami, a pracodawca otrzymuje dostęp do raportów z postępów prac. Oferujemy kursy indywidualne i grupowe, w zależności od potrzeb firmy.

Co nas wyróżnia?

  • Stały lektor | Grupę prowadzi jeden lektor dopasowany do poziomu.
  • Stała grupa osób | Dobierane są osoby dopasowane poziomem biegłości językowej.
  • Stały rozkład zajęć | Ustalamy wygodny dla wszystkich harmonogram.
  • Jesteś pod opieką | Na każdym etapie, możesz liczyć na pomoc naszego zespołu Customer Care.

Nie wybieraj szkoły, wybierz partnera biznesowego!

Zaufały nam największe firmy w swoich branżach. Z niektórymi współpracujemy już wiele lat. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.

Zobacz podobne

Informacja zwrotna się opłaca! Continous feedback dźwignią poprawy efektywności

W zachodnich przedsiębiorstwach tzw. performance review, czyli okresowa ocena pracy, coraz częściej wypierana jest przez nowy trend: continous feedback, czyli bieżącą konstruktywną informację zwrotną. Korelacje z twardymi KPI pokazują, że wdrożenie continous feedback daje policzalne zyski.

Benefity. Lustro kultury organizacyjnej

„Pokaż mi swój program benefitowy, a powiem Ci, jaką masz – albo możesz mieć – kulturę organizacyjną w swojej firmie”, mógłbym powiedzieć, gdybym lubił aforyzmy. Choć nie oddaje to złożoności zjawiska, jestem przekonany, że sposób myślenia o strategii benefitowej i dobór konkretnych narzędzi wspierających jej wdrożenie w dużej mierze odzwierciedla kulturę organizacyjną firmy.

Podwyżki inflacyjne i co dalej – jak utrzymać pracownika w firmie

Inflacja stała się w ostatnim czasie najczęściej powtarzanym hasłem, odmienianym przez wszystkie przypadki. Stale rosnące ceny podstawowych produktów i usług, a co za tym idzie – diametralny wzrost kosztów utrzymania sprawiły, że wielu pracowników zaczęło szukać nowych, lepiej płatnych miejsc pracy. Pracodawcy zaś zaczęli szukać sposobów na zatrzymanie pracownika. Ale czy podwyżki inflacyjne wystarczą? Odpowiedzią na rosnącą inflację mogą okazać się właściwie dobrane benefity oraz angażująca i solidna kultura organizacyjna.

Czego nauczyliśmy się o działach HR przez dwa lata istnienia Tarczy Językowej dla firm

Początek 2020 roku oznaczał dla pracowników firm utratę lub wstrzymanie wielu benefitów. Szkolenia językowe były prawdopodobnie jednymi z pierwszych na liście. Trwający wiele tygodni chaos, wstrzymane budżety szkoleniowe i brak jakiejkolwiek decyzyjności kazały poważnie zastanowić się nad tym co dalej.