Pracuj.pl partnerem Facebooka w edukacji cyfrowej

  • today pon, 10 Cze 2019
Serwis Pracuj.pl został partnerem debiutującej na polskim rynku platformy edukacyjnej Facebook Pomaga w Rozwoju. Światowy gigant rynku cyfrowego będzie pomagał Polakom w nabywaniu umiejętności cyfrowych oraz planowaniu kariery. Platforma wraz z pierwszymi kursami jest już dostępna dla polskich użytkowników. Skorzystają oni także m.in. z tekstów z poradami Pracuj.pl oraz z ofert pracy serwisu.

Platforma Facebook Pomaga w Rozwoju (dostępna pod adresem rozwoj.fb.com) jest w pełni darmowa i umożliwia nabycie umiejętności cyfrowych oraz otrzymanie porad dotyczących planowania kariery.

Obok dostępnych w ramach platformy i przygotowanych przez Facebooka lekcji w obszarze kompetencji cyfrowych, osoby zainteresowane zwiększeniem kompetencji i poszukiwaniem pracy będą mogły sprawdzić pasujące do nich oferty zatrudnienia znajdujące się na portalu Pracuj.pl. Dwójka pozostałych partnerów: serwis Mamopracuj.pl oraz Harvard Business Review Polska odpowiada za wsparcie zawodowe dla konkretnych grup obecnych na rynku pracy.

Program Facebook pomaga w Rozwoju obejmuje kursy z zakresu marketingu społecznościowego, bezpieczeństwa w sieci, analizy danych oraz porady na temat skutecznego planowania kariery. Platforma jest dostępna dla każdego, kto chce rozwijać się w obecnym lub nowym miejscu pracy, planuje się przekwalifikować czy np. powrócić na rynek pracy po dłuższej nieobecności.

Cyfrowe wyzwania HR

Jak zwracają uwagę rynkowi eksperci, zdobywanie nowych kompetencji cyfrowych staje się coraz bardziej istotnym wyzwaniem zarówno dla współczesnych pracodawców, jak i pracowników.

Według danych Komisji Europejskiej Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w UE pod względem podstawowych kompetencji cyfrowych obywateli. Z drugiej strony na portalu Pracuj.pl oferty pracy w zawodach wymagających tych umiejętności należą do najbardziej popularnych. Ten stan rzeczy pogłębia tzw. lukę kompetencyjną. Dlatego powstawanie w Polsce takich inicjatyw, jak Facebook Pomaga w Rozwoju, jest bardzo ważne. Sami angażujemy się w Polsce m.in. w rozwój szkoły IT Coders Lab czy wspieranie innych obiecujących startupów z branży EduTech

– komentuje Elżbieta Flasińska, Senior B2C Marketing Manager w Grupie Pracuj.

Jak dodaje Elżbieta Flasińska, pracownicy są otwarci na nową wiedzę. Na przykład, 75% specjalistów badanych przez Pracuj.pl jako kluczową cechę dobrego pracodawcy określa dostęp do rozwoju i szkoleń.

W kierunku cyfrowego świata HR

Partnerstwo platformy Facebook Pomaga w Rozwoju to kolejne działanie Grupy Pracuj w ostatnich latach, mające na celu wsparcie rozwoju rynku cyfrowej edukacji i technologii HR w Polsce. W 2018 roku Grupa Pracuj zainwestowała w mniejszościowy pakiet udziałów w czołowej polskiej szkole IT – Coders Lab. W II kwartale 2019 roku uruchomiony został natomiast Pracuj Ventures, pierwszy w Polsce corporate inovation fund mający na celu wsparcie rozwoju startupów HRTech i EduTech.

Zobacz podobne

JOBICON wraca wiosną! Festiwal Pracy w dwóch miastach

Festiwal Pracy JOBICON już w marcu powraca po pandemicznej przerwie do Warszawy i Krakowa! Wydarzenie skierowane do studentów, absolwentów oraz młodych specjalistów co edycję gromadzi kilkanaście tysięcy uczestników i czołowych pracodawców. JOBICON to okazja do poznania pracodawców i ich ofert pracy. Udział w wykładach prowadzanych przez rekrutrów, trenerów HR i innych ekspertów rynku pracy.

Grupa Pracuj dla Ukrainy

Grupa Pracuj wdrożyła działania na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

„Dobra robota” powraca. Ruszył 3. sezon podcastu Pracuj.pl

Zespół Pracuj.pl przygotował kolejny, trzeci już sezon podcastu “Dobra robota”. Prowadzącym nowych odcinków ponownie jest Bartek Czarkowski, a wśród jego gości znaleźli się Ola Radomska, Karolina Zarzycka, Tomasz Kammel, Justyna Mazur i Anna Reguła.

Kolejna wizyta „W środowisku Pracuj.pl”. Nowa odsłona kampanii

10 stycznia ruszyła kampania w ramach animowanej platformy „W środowisku Pracuj.pl”, przedstawiającej wiodący polski serwis rekrutacyjny.