Pierwsza praca? – Nowa kampania Pracuj.pl

Wiosna to idealny czas na promocję praktyk, staży i prac asystenckich. To naturalny moment na szukanie pracy przed wakacjami, zwiększone aktywności na uczelniach wyższych i targach pracy.


Pracuj.pl regularnie wspiera budowanie relacji pracodawców ze studentami. Obecność na targach pracy, w tym na Festiwalu Pracy JOBICON, w biurach karier i na uczelniach wyższych, cykliczne wydawnictwo „Pracodawcy”, to flagowe działania offline kierowane do studentów. Pracuj.pl przygotowuje również szerokozasięgowe działania online, skierowane wyłącznie do tej grupy kandydatów. Wiosną tego roku wystartowaliśmy z kolejnymi działaniami dedykowanymi do młodszej grupy docelowej – studentów i młodych specjalistów.

W okresie od marca do połowy maja Pracuj.pl pojawi się 26 razy na uczelniach oraz wydarzeniach targowych w całej Polsce. Podczas tych eventów setki studentów mają okazję, aby:

  • zdobyć egzemplarz Przewodnika „Pracodawcy 2018/2019”
  • poznać zalety korzystania z aplikacji mobilnej Pracuj.pl
  • sprawdzić się podczas specjalnie przygotowanej gry SNAKE
  • założyć konto na Pracuj.pl
  • skonsultować swoje CV
  • otrzymać unikalne gadżety


Oprócz eventów, które potrwają do końca maja, wraz z początkiem kwietnia wystartowała kampania online, podczas której będziemy zachęcać studentów do aplikowania na staże oraz stanowiska asystenckie, kierując ich na zakładkę „Pierwsza praca”. Kampania opracowana w oparciu, o potrzebę młodych ludzi, aby czuć się dobrze w nowym, pierwszym miejscu pracy, czego wyrazem jest główne hasło: „Sprawdź, gdzie pasujesz”. Ma ono zachęcić młodych specjalistów na rynku pracy do próbowania, w czym są dobrzy, co lubią robić, a w efekcie znalezienia takiej pracy, która jest dopasowana do ich oczekiwań.

Marta Mikulska
Marketingowiec i entuzjastka idei Customer Experience, w Grupie Pracuj od 5 lat. Doświadczenie zdobyte w obsłudze klientów z branży HR wykorzystuje w codziennej pracy. W Pracuj.pl odpowiada m.in. za tworzenie kampanii marketingowo-sprzedażowych i wyposaża handlowców w niezbędne narzędzia. Życie zawodowe z sukcesem łączy z podróżami, które opisuje na blogu pelnapara.com.

Zobacz podobne

JOBICON wraca wiosną! Festiwal Pracy w dwóch miastach

Festiwal Pracy JOBICON już w marcu powraca po pandemicznej przerwie do Warszawy i Krakowa! Wydarzenie skierowane do studentów, absolwentów oraz młodych specjalistów co edycję gromadzi kilkanaście tysięcy uczestników i czołowych pracodawców. JOBICON to okazja do poznania pracodawców i ich ofert pracy. Udział w wykładach prowadzanych przez rekrutrów, trenerów HR i innych ekspertów rynku pracy.

Grupa Pracuj dla Ukrainy

Grupa Pracuj wdrożyła działania na rzecz wsparcia dla Ukrainy.

„Dobra robota” powraca. Ruszył 3. sezon podcastu Pracuj.pl

Zespół Pracuj.pl przygotował kolejny, trzeci już sezon podcastu “Dobra robota”. Prowadzącym nowych odcinków ponownie jest Bartek Czarkowski, a wśród jego gości znaleźli się Ola Radomska, Karolina Zarzycka, Tomasz Kammel, Justyna Mazur i Anna Reguła.

Kolejna wizyta „W środowisku Pracuj.pl”. Nowa odsłona kampanii

10 stycznia ruszyła kampania w ramach animowanej platformy „W środowisku Pracuj.pl”, przedstawiającej wiodący polski serwis rekrutacyjny.