Działania pracuj.pl Trendy

2020 w Pracuj.pl | egzamin z innowacji

Rekrutacja, onboarding, szkolenia i rozwój, a także motywowanie i wspieranie zespołów to niektóre z obowiązków HR-owca w organizacji. By wesprzeć praktyków human resources w ich pracy, Pracuj.pl przygotował w 2020 roku kilkadziesiąt narzędzi, wydarzeń, publikacji oraz analiz.

Błyskawiczna organizacja zdalnego środowiska pracy, przestawienie się na działanie w wirtualnej rzeczywistości oraz konieczność wstrzymania większości procesów rekrutacyjnych i inwestycyjnych w organizacjach. Tak zaczął się drugi kwartał 2020. W kolejnych tygodniach i miesiącach do bieżących wyzwań doszła także konieczność prowadzenia online zarówno działań rekrutacyjnych, onboardingowych, jak i employerbrandingowych. Powstało wiele pytań o dziś i jutro organizacji oraz rynku pracy.

Od blisko roku zmagamy się z pandemią, która w mgnieniu oka zmieniła otoczenie i sposób funkcjonowania branży human resources. Pracuj.pl pozostaje jednak blisko codziennych wyzwań HR. To nie tylko serwis rekrutacyjny i skuteczne narzędzia zwiększające efektywność procesów w organizacji, ale też zespół ekspertów, których rolą jest zapewnienie szerokiego wsparcia klientom. Na co dzień analizujemy rynek, potrzeby i oczekiwania kandydatów, ale także pojawiające się trendy i ważne zjawiska. Naszym klientom pomagamy je dostrzec i wykorzystać na korzyść ich organizacji” – komentuje Iga Pazio, B2B Marketing Communications Manager.

Wśród kluczowych innowacji wprowadzonych w 2020 roku, klienci Pracuj.pl znajdą między innymi nową usługę Rekrutacja 360, rozwiązanie wspierające rekruterów w docieraniu do tzw. kandydatów pasywnych oraz w nawiązaniu z nimi pierwszego kontaktu efektywnie skracającego czas rekrutacji, a także ogłoszenia modułowe – funkcjonalność ułatwiającą osobom przygotowującym ofertę pracy opracowanie jej w możliwie najbardziej przejrzystej i spełniającej oczekiwania kandydatów formie. Funkcjonalność ta została zaprojektowana w oparciu o autorskie badania Pracuj.pl oraz metodykę UX (user experience).

Również znana i popularna wśród HR-owców Strefa Pracuj zyskała kilka nowych funkcjonalności szczególnie przydatnych w czasach nowej normalności. Wprowadzono między innymi Smart Filtry, które przyspieszają proces wyszukiwania i selekcji kandydatów, a także możliwość bezpośredniej komunikacji z kandydatem poprzez funkcję Wiadomości oraz organizacji zdalnego Spotkania Rekrutacyjnego.

Do wirtualnej rzeczywistości przeniósł się także Festiwal Pracy Jobicon, który w tegorocznej, zdalnej edycji zgromadził rekordową liczbę uczestników sięgającą blisko 180.000, z których połowa zapoznała się ze szczegółowym listingiem pracodawców.

„Nowe usługi, rozwiązania i funkcjonalności są ściśle powiązane z aktualnymi potrzebami rekruterów. Prowadzimy bieżące badania i stale analizujemy sytuację oraz oczekiwania HR-owców. Następnie dzielimy się wiedzą z naszymi klientami i użytkownikami, zarówno rozwijając innowacyjne narzędzia, jak i publikując raporty, ebooki czy poradniki. W koronawirusowej rzeczywistości ważną rolę ma do odegrania także obszar employer brandingowy, dlatego szczególny nacisk położyliśmy na promocję najlepszych praktyk, poradnictwo oraz dzielenie się case-studies zarówno rynkowych liderów, jak i mniejszych, lecz zwinnie dostosowujących się do sytuacji pracodawców” – dodaje Krystyna Bartos-Ladra, specjalista ds. marketingu B2B z Pracuj.pl.

Wśród produktów wspierających wizerunek pracodawcy i promujących oferty pracy na uwagę zasługują nowe odsłony adresowanego do młodych kandydatów Pracownika Pracodawcy, dodatkowe, bezpłatne funkcjonalności oferowane firmom prezentującym się w Profilach Pracodawcy, a także nowa usługa Digital+, w ramach której Pracuj.pl realizuje 30-dniową kampanię promocyjną za pośrednictwem m.in. platform reklamowych, retargetingowych oraz mediów społecznościowych.

W tym roku nowej normalności nie mogło zatem zabraknąć „flagowych” wydarzeń i publikacji w tym: konferencji Wyzwania HR – przeprowadzonej w bezpiecznej, zdalnej formie, praktycznych webinarów z udziałem uznanych ekspertów w ramach Akademii Inspiracji, a także branżowego Kompendium HR oraz konkursu HR Dream Team doceniającego zespoły, które zrealizowały najbardziej skuteczne, inspirujące i innowacyjne kampanie oraz programy HR.