Konkurs „HR Dream Team” 2015 – podsumowanie

  • today nie, 13 Mar 2016
  • bar_chart 5342 wyświetleń
Organizatorem i pomysłodawcą Konkursu „HR Dream Team” jest portal Pracuj.pl, który od 15 lat wspiera skuteczne zespoły HR oferując im nowoczesne narzędzia a także ekspercką wiedzę.
Konkurs HR Dream Team powstał po to, by docenić zespoły – zgrane, efektywne, interdyscyplinarne. Takie, które z sukcesem zrealizowały innowacyjne projekty HR, bądź takie, których pomysły i wdrożenia pozwoliły zoptymalizować zachodzące w organizacji procesy. Do konkursu „HR Dream Team” zgłaszały się zespoły (max. 10 osobowe), które zrealizowały projekt w jednej z dwóch poniższych kategorii:
  1. Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów (Candidate Experience Management) – rozumiane jako: element zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, odnoszący się do etapu poszukiwania kandydatów na pracowników oraz budowania pozytywnych doświadczeń kandydatów w całym procesie rekrutacji. Poczynając od stworzenia dobrze sprofilowanego ogłoszenia, tworzenia przyjaznych stron karier poprzez udział w targach stacjonarnych i wirtualnych, dalej po tworzenie profili w mediach społecznościowych.
  2. Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników (Employee Experience Management) – rozumiana jako: element zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji odnoszący się do etapu zatrudnienia, rozwoju i budowania ścieżki kariery pracowników oraz utrzymania pracowników i rozstania z pracownikiem w danej organizacji. Punktem wyjścia była zarówno analiza potrzeb i braków kadrowych w organizacji, jak i analiza kompetencji, kwalifikacji, predyspozycji osobowościowych oraz dążeń pracowników.
Zespoły mogły zaproponować do udziału w Konkursie projekty w dwóch podkategoriach:
  1. Innowacja i niestandardowe podejście do procesu;
  2. Optymalizacja istniejącego procesu (pod kątem efektywności, kosztu, czasu).
W kapitule Konkursu „HR Dream Team” pod przewodnictwem red. Ewy Walendy (Magazyn Personel i Zarządzanie), zasiadły: red. Aleksandra Radziewska (Magazyn Rekruter), p. Tina Sobocińska (EMEA PASS Director Schneider Electric), p. Zyta Machnicka (Założycielka Lightness, autorka bloga CandidateExperience), p. Daria Siwka (Employer Branding Project Manager, bardzoHR), p. Ewa Korecka (General Manager FlexHR). Kapituła Konkursu miała niebywale twardy orzech do zgryzienia – wybrać zaledwie 4 nagrody główne i tylko 4 wyróżnienia spośród aż 42 bardzo ciekawych zgłoszeń!!! W końcu po wielogodzinnych debatach, kierując się głównymi kryteriami takimi jak mierzalność, uniwersalność i możliwość standaryzacji, skalowalność oraz innowacyjność wybrani zostali laureaci i wyróżnieni. Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów – Innowacja otrzymała firma Selleoza projekt „Zostań najlepszym Junior Developerem na Podbeskidziu” Wyróżnienie otrzymała firma Connectis za projekt „Superpraca.IT” Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów – Optymalizacja otrzymał Getin Noble Bank S.A. za projekt „Centralizacja i optymalizacja procesów rekrutacji i zatrudnienia” Wyróżnienie otrzymała firma UBS za projekt „Weryfikacja procesu komunikacji z kandydatem” Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników – Innowacja otrzymała KGHM Polska Miedź, Oddział Górniczy Zakłady Rudna za projekt „Bądź zdrów z wyboru” Wyróżnienie otrzymała firma BMM za projekt „Innowacyjni, doświadczeni, efektywni” Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników – Optymalizacja otrzymał Credit Agricole S.A. za projekt „Dzielimy się wiedzą” Wyróżnienie otrzymała firma BLStream za projekt „On-boarding – welcome aboard” Ceremonia wręczenia statuetek odbyła się 10 czerwca 2015 roku podczas Ogólnopolskiego Dnia Pracowników HR „HR-Day” i 15-lecia Pracuj.pl Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznej, pierwszej edycji Konkursu i już dziś gorąco Państwa zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji HR Dream Team 2016 J A zanim to nastąpi w kolejnych tygodniach zaprezentujemy Państwu wybrane projekty. Lista wszystkich zgłoszonych firm na http://www.wyzwaniahr.pl//blog/hr-day/konkurs/

Zobacz podobne

Poznaj Kapitułę HR Dream Team 2021!

Mamy przyjemność przedstawić kapitułę konkursu HR Dream Team, która w tym roku oceni projekty zgłoszone przez zespoły HR i wyłoni zwycięzców! W zacnym gronie znaleźli się eksperci z różnych obszarów, z czego jesteśmy niezwykle dumni – pozwoli to na ocenę zgłoszeń konkursowych z różnych perspektyw. Zapraszamy do zapoznania się z osobowościami, które wspólnie tworzą jury konkursu HR Dream Team.

Konkurs HR Dream Team 2021 wystartował! Czekamy na Wasze zgłoszenia

Ruszyła VII edycja konkursu HR Dream Team, czyli wydarzenia, na które zespoły HR czekają co roku.  Tak, jak w poprzednich edycjach, docenimy najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty, które udało się zrealizować zespołom HR i interdyscyplinarnym.

HR Dream Team 2020. Zespoły HR-marzeń wybrane!

Ideą przyświecającą konkursowi HR Dream Team była i jest promocja najbardziej efektywnych zespołów realizujących HR-owe projekty. W tym roku, w turbulentnym czasie, do konkursu zgłosiło się i stanęło w szranki wiele „dream teamów”, nadsyłając i poddając ocenie kapituły 160 projektów, pełnych kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.

HR Dream Team 2020. Już 5 października poznamy zwycięzców konkursu!

VI edycja konkursu HR DREAM TEAM wciąż trwa. Nominowane zespoły z niecierpliwością oczekują na werdykt, a Kapituła konkursowa w składzie: Agnieszka Bieniak, Dyrektor HR w Grupie Pracuj, Przewodnicząca Kapituły, Katarzyna Cymerman, Dyrektor ds. HR w Microsoft, Aleksandra Trapp, Head of Culture and Trends w infuture.institute, Andrzej Borczyk, Dyrektor Personalny i Członek Zarządu w Grupie Żywiec, Katarzyna Turska, Dyrektor HR Sodexo Benefits and Rewards Services Polska – ma nie lada wyzwanie, aby spośród wszystkich zespołów wybrać te, które zdobędą wyróżnienia w tegorocznej edycji rywalizacji! Po pierwszych emocjonujących obradach udało się wyłonić firmy nominowane do zdobycia nagrody głównej.