Konkurs „HR Dream Team” 2015 – podsumowanie

  • today nie, 13 Mar 2016
Organizatorem i pomysłodawcą Konkursu „HR Dream Team” jest portal Pracuj.pl, który od 15 lat wspiera skuteczne zespoły HR oferując im nowoczesne narzędzia a także ekspercką wiedzę.

Konkurs HR Dream Team powstał po to, by docenić zespoły – zgrane, efektywne, interdyscyplinarne. Takie, które z sukcesem zrealizowały innowacyjne projekty HR, bądź takie, których pomysły i wdrożenia pozwoliły zoptymalizować zachodzące w organizacji procesy.

Do konkursu „HR Dream Team” zgłaszały się zespoły (max. 10 osobowe), które zrealizowały projekt w jednej z dwóch poniższych kategorii:

  1. Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów (Candidate Experience Management) – rozumiane jako: element zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, odnoszący się do etapu poszukiwania kandydatów na pracowników oraz budowania pozytywnych doświadczeń kandydatów w całym procesie rekrutacji. Poczynając od stworzenia dobrze sprofilowanego ogłoszenia, tworzenia przyjaznych stron karier poprzez udział w targach stacjonarnych i wirtualnych, dalej po tworzenie profili w mediach społecznościowych.
  2. Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników (Employee Experience Management) – rozumiana jako: element zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji odnoszący się do etapu zatrudnienia, rozwoju i budowania ścieżki kariery pracowników oraz utrzymania pracowników i rozstania z pracownikiem w danej organizacji. Punktem wyjścia była zarówno analiza potrzeb i braków kadrowych w organizacji, jak i analiza kompetencji, kwalifikacji, predyspozycji osobowościowych oraz dążeń pracowników.

Zespoły mogły zaproponować do udziału w Konkursie projekty w dwóch podkategoriach:

  1. Innowacja i niestandardowe podejście do procesu;
  2. Optymalizacja istniejącego procesu (pod kątem efektywności, kosztu, czasu).

W kapitule Konkursu „HR Dream Team” pod przewodnictwem red. Ewy Walendy (Magazyn Personel i Zarządzanie), zasiadły: red. Aleksandra Radziewska (Magazyn Rekruter), p. Tina Sobocińska (EMEA PASS Director Schneider Electric), p. Zyta Machnicka (Założycielka Lightness, autorka bloga CandidateExperience), p. Daria Siwka (Employer Branding Project Manager, bardzoHR), p. Ewa Korecka (General Manager FlexHR).

Kapituła Konkursu miała niebywale twardy orzech do zgryzienia – wybrać zaledwie 4 nagrody główne i tylko 4 wyróżnienia spośród aż 42 bardzo ciekawych zgłoszeń!!! W końcu po wielogodzinnych debatach, kierując się głównymi kryteriami takimi jak mierzalność, uniwersalność i możliwość standaryzacji, skalowalność oraz innowacyjność wybrani zostali laureaci i wyróżnieni.

Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów – Innowacja otrzymała firma Selleoza projekt „Zostań najlepszym Junior Developerem na Podbeskidziu”

Wyróżnienie otrzymała firma Connectis za projekt „Superpraca.IT”

Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Kandydatów – Optymalizacja otrzymał Getin Noble Bank S.A. za projekt „Centralizacja i optymalizacja procesów rekrutacji i zatrudnienia”

Wyróżnienie otrzymała firma UBS za projekt „Weryfikacja procesu komunikacji z kandydatem”

Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników – Innowacja otrzymała KGHM Polska Miedź, Oddział Górniczy Zakłady Rudna za projekt „Bądź zdrów z wyboru”

Wyróżnienie otrzymała firma BMM za projekt „Innowacyjni, doświadczeni, efektywni”

Tytuł HR Dream Team 2015 w kategorii Zarządzanie Doświadczeniami Pracowników – Optymalizacja otrzymał Credit Agricole S.A. za projekt „Dzielimy się wiedzą”

Wyróżnienie otrzymała firma BLStream za projekt „On-boarding – welcome aboard”

Ceremonia wręczenia statuetek odbyła się 10 czerwca 2015 roku podczas Ogólnopolskiego Dnia Pracowników HR „HR-Day” i 15-lecia Pracuj.pl

Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznej, pierwszej edycji Konkursu i już dziś gorąco Państwa zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji HR Dream Team 2016 J A zanim to nastąpi w kolejnych tygodniach zaprezentujemy Państwu wybrane projekty.

Lista wszystkich zgłoszonych firm na http://www.wyzwaniahr.pl//blog/hr-day/konkurs/

Zobacz podobne

Poznaj tegoroczną kapitułę konkursu HR Dream Team 2022

Przedstawiamy kapitułę tegorocznej edycji konkursu HR Dream Team, która będzie oceniać projekty zgłoszone przez zespoły HR, wytypuje grono nominowanych i finalnie wyłoni zwycięzców edycji A.D. 2022. Do kapituły zaprosiliśmy w tym roku ponownie ekspertki i ekspertów z różnych obszarów – zapraszamy do bliższego poznania sylwetek członkiń i członków naszego jury.

Rusza VIII edycja konkursu HR Dream Team!

Konkurs HR Dream Team od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów i branży HR. To idealna przestrzeń na docenienie i wyróżnienie projektów małych, średnich i dużych firm.

Bijące serca organizacji. Zwycięskie zespoły i ich projekty w konkursie HR Dream Team 2021

Zgłoszenia do konkursu HR Dream Team, których przybywa z roku na rok, dotyczą różnych projektów obszaru zarządzania zasobami ludzkimi: rekrutacyjnych, tych budujących zaangażowanie pracowników i kulturę firmy, po rozwojowe. I choć kapituła w trakcie obrad skupia się nad tym, na co poszczególne działania przełożyły się na dobrostan pracowników czy kandydatów, czy były efektywne oraz jaką realizacją mierników ten czy inny projekt mógł się pochwalić, to jednak bohaterowie konkursu kryją się gdzie indziej. Są nimi liderzy i całe zespoły projektowe odpowiedzialne za nadsyłane co roku projekty.

Poznaj zespoły nominowane do nagrody głównej w konkursie HR DREAM TEAM 2021!

Niezmiennie ideą konkursu HR DREAM TEAM jest wyróżnienie najbardziej efektywnych zespołów realizujących projekty z obszaru human resources. Ogromnie się cieszymy, że firmy dostrzegają wartość w rozwijaniu kultury organizacyjnej oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie rekrutacji i rozwoju pracowników. Projekty, które otrzymaliśmy w tym roku – w rekordowej liczbie 169 – były pełne kreatywnych i świeżych rozwiązań.