Poznaj kapitułę HR Dream Team 2020!

W tegorocznej edycji konkursu doceniającego pracę i projekty zespołów HR napłynęło rekordowo dużo zgłoszeń - najwięcej w kilkuletniej historii HR Dream Team. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich członków kapituły, która w tym roku wyłoni grono zwycięzców.

Agnieszka Bieniak, przewodnicząca kapituły HR Dream Team

Dyrektor HR w Grupie Pracuj. Jest także trenerem, coachem i mediatorem. Wcześniej pracowała na stanowiskach Dyrektora HR w spółkach z branż: finansowo – technologicznej, mediowej, technologicznej i retailowej. Jest absolwentką Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów podyplomowych z Organizacji i Zarządzania oraz z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Obecnie studiuje także Psychologię Kliniczną na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła kurs trenerski, organizowany przez Grupę Trop, kurs coachingu w Erickson College International oraz organizowany przez Center for Leadership we współpracy z Uniwersytetem Harvarda prestiżowy program Leadership Academy for Poland. Uczestniczyła w skierowanym do kobiet liderek programie mentoringowym LeadersIN, organizowanym przez fundację Vital Voices. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc warsztaty, szkolenia, coachingi oraz udzielając eksperckich wypowiedzi dla różnych mediów i występując w roli prelegenta na konferencjach. Od kilkunastu lat tworzy i rozwija działy HR w firmach o różnych kulturach organizacyjnych. Świetnie odnajduje się w projektach typu change management i transformacji kulturowej. Dużą dbałość przywiązuje do efektywnej komunikacji wewnętrznej. Lubi pracować z ludźmi i pomagać im w rozwoju. Równocześnie jednak wierzy w to, że „można zarządzić tylko tym, co da się zmierzyć”, dlatego w swoich decyzjach opiera się o fakty, analizy i mierniki. Szczególnie jednak rola mamy pozwala jej doświadczać, że człowiek uczy się i rozwija przez całe życie.
 

Katarzyna Cymerman

Dyrektor ds. HR w Microsoft, związana jest z firmą od ponad 8 lat i odpowiada za politykę personalną w polskim oddziale firmy. Kasia posiada bogate doświadczenie w budowaniu strategii dotyczącej zasobów ludzkich i wdrażaniu jej w całej organizacji, w tym w obszarze rekrutacji i planów sukcesesji kadr kierowniczych, mentoringu oraz programów rozwoju i oceny kompetencji Talentów. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zmianą i transformacji kulturowej nastawionej na budowanie zaangażowanych Zespołów osiągających długofalowe sukcesy. Na poprzednim stanowisku zarządzała obszarem spraw personalnych między innymi w dziale Marketing & Operations oraz w dziale Consumer & Device Sales na region Europy Środkowo-Wschodniej. Jej wcześniejsze role w Microsoft były związane z rekrutacją i rozwojem talentów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz transformacją i wdrożeniem nowego modelu pozyskiwania  talentów w całej Europie. Przed dołączeniem do Microsoft w 2011 roku, zajmowała różne stanowiska w działach personalnych, a także pełniła role doradcze w firmach z obszaru Executive Search. Katarzyna Cymerman jest absolwentką Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie uwielbia podróżować i spędzać aktywnie czas ze swoją rodziną.

Aleksandra Trapp

Head of Culture and Trends w infuture institute. W instytucie odpowiedzialna m.in. za zarządzanie procesem pozyskiwania danych, analizę, wnioskowanie oraz warstwę merytoryczną prowadzonych projektów. Wielbicielka trendu lifelong learning. Absolwentka psychologii biznesu na Uniwersytecie SWPS, a także Uniwersytetu Gdańskiego (filologii polskiej na specjalizacji dziennikarskiej i pedagogicznej) i studiów z zakresu Reklamy i Marketingu. Jest współautorką kilkunastu raportów m.in. „Praca. Scenariusze przyszłości”, „Wędrowcy. Raport o współczesnych nomadach”, „Pracownik przyszłości”, „Living Buildings. Przyszłość biurowców do 2050 r.” czy książki "Far Future. Historia jutra”. Jej zainteresowania skupiają się głównie wokół procesów kierujących ludzkimi zachowaniami i analizy zjawisk społecznych i trendów, szczególnie tych kształtujących przyszłą rzeczywistość.

Andrzej Borczyk

Dyrektor Personalny i Członek Zarządu w Grupie Żywiec – części koncernu Heineken, do której dołączył w 2016 roku. Andrzej od ponad 20 lat pracuje w kluczowych globalnych organizacjach (Mars, Diageo, Microsoft) na rynku Polskim i CEE. Firmy te są doskonałym przykładem jak osiągać ponadprzeciętne rezultaty - nie tylko dzięki znanym markom, ale przede wszystkim dzięki systematycznemu budowaniu zaangażowanych zespołów osiągających długofalowe sukcesy.  

Katarzyna Turska

Dyrektor HR Sodexo Benefits and Rewards Services Polska. Doświadczony menedżer z wieloletnią praktyką w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku. Jest cenionym partnerem dla struktur biznesowych, dzięki szerokiemu spojrzeniu na rynek i doskonałej znajomości procesów biznesowych. W Sodexo Benefits&Rewards odpowiada za opracowanie i realizację strategii działań HR, redefinicję kultury organizacyjnej oraz projektowej.

Zobacz podobne

10 kroków do (udanego) spotkania firmowego online

Kiedy pandemia dotarła do Polski, nikt nie przypuszczał, jak wiele wyzwań postawi przed nami. Od roku pracujemy hybrydowo lub zdalnie, spotkania na żywo stoją pod znakiem zapytania. Jak w takich okolicznościach zintegrować pracowników podczas spotkania firmowego… online?

Uścisk dłoni i podwyżka. Czy świat doceniania pracowników jest czarno-biały?

Podwyżka, awans, benefity. To pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl. Choć wynagrodzenie odgrywa kluczową funkcję motywacyjną, to jednak w tym obszarze obraz nie jest czarno-biały. To, co dla Piotrka będzie najlepszą formą docenienia, dla Magdy może być demotywujące. Co zatem robić, aby pracownicy czuli się wzmocnieni i dowartościowani?

Czy wiara pracownika we własne możliwości jest istotna z punktu widzenia pracodawcy?

Pewność siebie. Wiara we własne możliwości. Poczucie wartości. To nie tyle cechy charakteru, co wynikające z doświadczeń postawy, które pomagają korzystać z własnego potencjału. Czy są one istotne z punktu widzenia organizacji?

2020 w Pracuj.pl | egzamin z innowacji

Rekrutacja, onboarding, szkolenia i rozwój, a także motywowanie i wspieranie zespołów to niektóre z obowiązków HR-owca w organizacji. By wesprzeć praktyków human resources w ich pracy, Pracuj.pl przygotował w 2020 roku kilkadziesiąt narzędzi, wydarzeń, publikacji oraz analiz.