HR Dream Team 2020. Zespoły HR-marzeń wybrane!

Ideą przyświecającą konkursowi HR Dream Team była i jest promocja najbardziej efektywnych zespołów realizujących HR-owe projekty. W tym roku, w turbulentnym czasie, do konkursu zgłosiło się i stanęło w szranki wiele „dream teamów”, nadsyłając i poddając ocenie kapituły 160 projektów, pełnych kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.

Rosnąca rok do roku liczba zgłoszeń konkursowych pokazuje, że działy personalne działają coraz prężniej, dynamicznie reagują na nowe wyzwania oraz sprawnie radzą sobie z pozyskiwaniem i rozwojem talentów oraz budowaniem angażującego środowiska pracy. Co ważne, równie prężnie i coraz mocniej pokazują efekty swojej pracy – nie tylko wewnątrz macierzystych firm, ale również na zewnątrz.

Duża liczba projektów, które zostały wzięte na warsztat obrad tej „pandemicznej” odsłony konkursu, stanowiła sama w sobie nie lada wyzwanie dla grona, które wyłaniało zwycięzców. Kapituła konkursu w składzie: Agnieszka Bieniak, Dyrektor HR w Grupie Pracuj, Przewodnicząca Kapituły, Katarzyna Cymerman, Dyrektor ds. HR w Microsoft, Aleksandra Trapp, Head of Culture and Trends w infuture.institute, Andrzej Borczyk, Dyrektor Personalny i Członek Zarządu w Grupie Żywiec oraz Katarzyna Turska, Dyrektor HR Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, obradowała i dyskutowała o poszczególnych inicjatywach długie godziny.

5 października 2020 roku, po raz pierwszy całkowicie online, odbyła się gala i ogłoszenie zwycięzców we wszystkich kategoriach HR Dream Team. Zanim jednak wszystkie karty zostały odkryte, swoisty wstęp do gali przygotował gość specjalny wydarzenia, profesor Jacek Santorski, dzieląc się podczas prawie godzinnej prelekcji swoim spojrzeniem na współpracę w zespołach, kompetencje liderów i przywództwo jutra.

Po prelekcji, prowadzący galę Damian Michałowski i członkowie kapituły przeszli do ogłaszania kolejnych zwycięskich HR-zespołów. Przed Wami lista firm, które zdobyły nagrody główne i wyróżnienia jako HR Dream Teams 2020!


Kategoria „Skuteczna i przyjazna rekrutacja kandydatów”


Firmy S – do 250 pracowników

Nagroda główna: Grape Up za projekt „Hire Up”

Firmy M – 250-1000 pracowników

Nagroda główna: Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. za projekt „Kierunek Toyota”

Firmy L – od 1000 pracowników

Wyróżnienie: GSK Polska za projekt „Witaj w GSK – platforma pre-onboardingowa”

Ex aequo:

Nagroda główna: PwC za projekt „PwC Remote”

Nagroda główna: BMW Group Polska za projekt „Praca napędzana radością czyli wsparcie rekrutacji w ramach Programu Retail HR BMW Group”


Kategoria „Kultura organizacyjna i zaangażowanie pracowników”


Firmy S – do 250 pracowników

Wyróżnienie: Media System sp. z o.o. za projekt „Komiks”

Nagroda główna: Selleo za projekt „Brand Heroes”

Firmy M – 250-1000 pracowników

Wyróżnienie: Kemira Gdańsk za program „Kemira Gdańsk Mental Health Program”

Nagroda główna: Xella Polska sp. z o.o. za projekt „Impuls – zwiększamy zaangażowanie pracowników Xella”

Firmy L – od 1000 pracowników

Ex aequo:

Wyróżnienie: Capgemini Polska za projekt „Happy Work Anniversary”

Wyróżnienie: Lidl Polska za projekt „Zostań twarzą Lidla 2”

Nagroda główna: McDonald’s Polska za projekt „Kultura doceniania w McDonald’s”

Nagroda główna: Costa Coffee Polska S.A. za projekt „#CostaTeamAtHome”


Kategoria „Rozwój talentów w organizacji”


Firmy S – do 250 pracowników

Nagroda główna: Selleo za projekt „Development paths”

Firmy M – 250-1000 pracowników

Nagroda główna: 3M za projekt „Platforma rozwojowa dla pracowników 3M GSC Poland

Firmy L – od 1000 pracowników

Wyróżnienie: DSV International Shared Services Sp. z o.o. za projekt „Internal Comes First”

Nagroda główna: mBank za projekt „Zaloguj się do rozwoju”


Wyróżnionym, zwycięzcom i każdej firmie i zespołowi, którzy stanęli w konkursowe szranki gratulujemy i dziękujemy – to Wy tworzycie HR Dream Team!

 

Iga Pazio
Inicjatorka i pomysłodawczyni wielu inicjatyw, badań i publikacji dla i o branży HR, wieloletnia redaktor naczelna Kompendium HR i serwisu wyzwaniaHR.pracuj.pl, w latach 2010-2022 związana z Pracuj.pl i Grupą Pracuj. Entuzjastka dzielenia się wiedzą, branży HR i data driven content.

Zobacz podobne

HR Dream Team 2022 – poznaj laureatów tegorocznej edycji

Za nami kolejna — już ósma — edycja konkursu HR Dream Team. Przedstawiamy zwycięskie projekty w czterech kategoriach!

HR Dream Team 2022 – poznaj nominacje!

Branżowy konkurs HR Dream Team został powołany do życia już niemal dekadę temu – w tym czasie zmianom ulegały jego zasady, przez kapituły poszczególnych edycji przewinęło się wiele znamienitych ekspertek i ekspertów, zgłoszono doń kilkaset HR-owych projektów, odbyły się gale rozdania nagród (stacjonarnie, ale i online’owo) poprzedzone wieloma godzinami obrad. Jedno pozostaje niezmienne: cel konkursu, którym od początku jest docenienie pracowniczek i pracowników branży zarządzania zasobami ludzkimi i efektów ich pracy.

Poznaj tegoroczną kapitułę konkursu HR Dream Team 2022

Przedstawiamy kapitułę tegorocznej edycji konkursu HR Dream Team, która będzie oceniać projekty zgłoszone przez zespoły HR, wytypuje grono nominowanych i finalnie wyłoni zwycięzców edycji A.D. 2022. Do kapituły zaprosiliśmy w tym roku ponownie ekspertki i ekspertów z różnych obszarów – zapraszamy do bliższego poznania sylwetek członkiń i członków naszego jury.

Rusza VIII edycja konkursu HR Dream Team!

Konkurs HR Dream Team od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów i branży HR. To idealna przestrzeń na docenienie i wyróżnienie projektów małych, średnich i dużych firm.