HR Dream Team 2020. Zespoły HR-marzeń wybrane!

Ideą przyświecającą konkursowi HR Dream Team była i jest promocja najbardziej efektywnych zespołów realizujących HR-owe projekty. W tym roku, w turbulentnym czasie, do konkursu zgłosiło się i stanęło w szranki wiele „dream teamów”, nadsyłając i poddając ocenie kapituły 160 projektów, pełnych kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.

Rosnąca rok do roku liczba zgłoszeń konkursowych pokazuje, że działy personalne działają coraz prężniej, dynamicznie reagują na nowe wyzwania oraz sprawnie radzą sobie z pozyskiwaniem i rozwojem talentów oraz budowaniem angażującego środowiska pracy. Co ważne, równie prężnie i coraz mocniej pokazują efekty swojej pracy – nie tylko wewnątrz macierzystych firm, ale również na zewnątrz.

Duża liczba projektów, które zostały wzięte na warsztat obrad tej „pandemicznej” odsłony konkursu, stanowiła sama w sobie nie lada wyzwanie dla grona, które wyłaniało zwycięzców. Kapituła konkursu w składzie: Agnieszka Bieniak, Dyrektor HR w Grupie Pracuj, Przewodnicząca Kapituły, Katarzyna Cymerman, Dyrektor ds. HR w Microsoft, Aleksandra Trapp, Head of Culture and Trends w infuture.institute, Andrzej Borczyk, Dyrektor Personalny i Członek Zarządu w Grupie Żywiec oraz Katarzyna Turska, Dyrektor HR Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, obradowała i dyskutowała o poszczególnych inicjatywach długie godziny.

5 października 2020 roku, po raz pierwszy całkowicie online, odbyła się gala i ogłoszenie zwycięzców we wszystkich kategoriach HR Dream Team. Zanim jednak wszystkie karty zostały odkryte, swoisty wstęp do gali przygotował gość specjalny wydarzenia, profesor Jacek Santorski, dzieląc się podczas prawie godzinnej prelekcji swoim spojrzeniem na współpracę w zespołach, kompetencje liderów i przywództwo jutra.

Po prelekcji, prowadzący galę Damian Michałowski i członkowie kapituły przeszli do ogłaszania kolejnych zwycięskich HR-zespołów. Przed Wami lista firm, które zdobyły nagrody główne i wyróżnienia jako HR Dream Teams 2020!


Kategoria „Skuteczna i przyjazna rekrutacja kandydatów”


Firmy S – do 250 pracowników

Nagroda główna: Grape Up za projekt „Hire Up”

Firmy M – 250-1000 pracowników

Nagroda główna: Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. za projekt „Kierunek Toyota”

Firmy L – od 1000 pracowników

Wyróżnienie: GSK Polska za projekt „Witaj w GSK – platforma pre-onboardingowa”

Ex aequo:

Nagroda główna: PwC za projekt „PwC Remote”

Nagroda główna: BMW Group Polska za projekt „Praca napędzana radością czyli wsparcie rekrutacji w ramach Programu Retail HR BMW Group”


Kategoria „Kultura organizacyjna i zaangażowanie pracowników”


Firmy S – do 250 pracowników

Wyróżnienie: Media System sp. z o.o. za projekt „Komiks”

Nagroda główna: Selleo za projekt „Brand Heroes”

Firmy M – 250-1000 pracowników

Wyróżnienie: Kemira Gdańsk za program „Kemira Gdańsk Mental Health Program”

Nagroda główna: Xella Polska sp. z o.o. za projekt „Impuls – zwiększamy zaangażowanie pracowników Xella”

Firmy L – od 1000 pracowników

Ex aequo:

Wyróżnienie: Capgemini Polska za projekt „Happy Work Anniversary”

Wyróżnienie: Lidl Polska za projekt „Zostań twarzą Lidla 2”

Nagroda główna: McDonald’s Polska za projekt „Kultura doceniania w McDonald’s”

Nagroda główna: Costa Coffee Polska S.A. za projekt „#CostaTeamAtHome”


Kategoria „Rozwój talentów w organizacji”


Firmy S – do 250 pracowników

Nagroda główna: Selleo za projekt „Development paths”

Firmy M – 250-1000 pracowników

Nagroda główna: 3M za projekt „Platforma rozwojowa dla pracowników 3M GSC Poland

Firmy L – od 1000 pracowników

Wyróżnienie: DSV International Shared Services Sp. z o.o. za projekt „Internal Comes First”

Nagroda główna: mBank za projekt „Zaloguj się do rozwoju”


Wyróżnionym, zwycięzcom i każdej firmie i zespołowi, którzy stanęli w konkursowe szranki gratulujemy i dziękujemy – to Wy tworzycie HR Dream Team!

 

Iga Pazio
Autorka badań, wydarzeń i inicjatyw branżowych dedykowanych HR, m.in. Wyzwania HR, publikacji Kompendium HR, serwisu wyzwaniaHR.pracuj.pl i raportów. Entuzjastka dzielenia się wiedzą i marketingu B2B, ekspertka content marketingu stawiająca na data driven content. B2B Marketing Communications Manager, Grupa Pracuj.

Zobacz podobne

Poznaj tegoroczną kapitułę konkursu HR Dream Team 2022

Przedstawiamy kapitułę tegorocznej edycji konkursu HR Dream Team, która będzie oceniać projekty zgłoszone przez zespoły HR, wytypuje grono nominowanych i finalnie wyłoni zwycięzców edycji A.D. 2022. Do kapituły zaprosiliśmy w tym roku ponownie ekspertki i ekspertów z różnych obszarów – zapraszamy do bliższego poznania sylwetek członkiń i członków naszego jury.

Rusza VIII edycja konkursu HR Dream Team!

Konkurs HR Dream Team od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów i branży HR. To idealna przestrzeń na docenienie i wyróżnienie projektów małych, średnich i dużych firm.

Bijące serca organizacji. Zwycięskie zespoły i ich projekty w konkursie HR Dream Team 2021

Zgłoszenia do konkursu HR Dream Team, których przybywa z roku na rok, dotyczą różnych projektów obszaru zarządzania zasobami ludzkimi: rekrutacyjnych, tych budujących zaangażowanie pracowników i kulturę firmy, po rozwojowe. I choć kapituła w trakcie obrad skupia się nad tym, na co poszczególne działania przełożyły się na dobrostan pracowników czy kandydatów, czy były efektywne oraz jaką realizacją mierników ten czy inny projekt mógł się pochwalić, to jednak bohaterowie konkursu kryją się gdzie indziej. Są nimi liderzy i całe zespoły projektowe odpowiedzialne za nadsyłane co roku projekty.

Poznaj zespoły nominowane do nagrody głównej w konkursie HR DREAM TEAM 2021!

Niezmiennie ideą konkursu HR DREAM TEAM jest wyróżnienie najbardziej efektywnych zespołów realizujących projekty z obszaru human resources. Ogromnie się cieszymy, że firmy dostrzegają wartość w rozwijaniu kultury organizacyjnej oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie rekrutacji i rozwoju pracowników. Projekty, które otrzymaliśmy w tym roku – w rekordowej liczbie 169 – były pełne kreatywnych i świeżych rozwiązań.