HR DREAM TEAM 2016 – wyróżniony projekt firmy Infolet

  • today czw, 21 Lip 2016
Jawność wynagrodzenia  to prowadzony od 2014 roku projektu, w którym Infolet nie tylko publikuje wysokość wynagrodzeń w swoich ogłoszeniach o pracę, ale zachęca i edukuje w tym aspekcie swoich klientów.

W ten sposób firma nie tylko usprawnia proces rekrutacji, pozyskuje najwyższą możliwą liczbę jakościowych aplikacji, ale też zmniejsza koszty pozyskiwania jednego CV. Projekt Jawność wynagrodzeń przekłada się też na budowę pozytywnego i otwartego wizerunku pracodawcy.

infolet

Sytuacja wyjściowa

Mimo, że Infolet już podczas pierwszego kontaktu z kandydatami w procesie rekrutacyjnym (telefonicznym bądź mailowym) informował ich o oferowanym poziomie wynagrodzenia na danym stanowisku, do firmy coraz częściej docierały głosy, że dla kandydatów to za mało. Specjaliści IT, których w większości rekrutuje organizacja, chcą poznać poziom oferowanego wynagrodzenia już na etapie lektury ogłoszenia o pracę.

 

Cel

Głównym celem projektu było zwiększenie skuteczności ogłoszeń i pozyskiwanie najwyższej jakości aplikacji. Infolet dzięki projektowi Jawność wynagrodzenia oczekiwał wzrostu liczby tzw. aplikacji świadomych, czyli składanych przez osoby w pełni poinformowanych o ofercie pracy już na etapie ogłoszenia. Efektem ubocznym projektu było zminimalizowanie ilości rezygnacji kandydatów z procesu rekrutacji już w czasie jego trwania, wzrost efektywności procesu rekrutacji oraz zmniejszenie kosztów pozyskania CV. Firma wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatom, chciała budować wizerunek pracodawcy otwartego i świadomie podchodzącego do relacji biznesowych z potencjalnymi pracownikami.

 

Realizacja

Właściwe wdrożenia poprzedziła szczegółowa analiza rynku wynagrodzeń w branży IT prowadzona na podstawie analiz wewnętrznych baz danych jak i opracowań zewnętrznych. Ważnym elementem projektu było poinformowanie o toczących się zmianach klientów firmy, bo Infolet- firma outsourcingowa,  zajmuje się dostarczaniem pracowników do ich zespołów. Mogli oni zweryfikować wynagrodzenia, które proponują swoim pracownikom, jak i uporządkować te kwestie wewnątrz swoich organizacji. Najdłuższym i najbardziej wymagającym elementem całego projektu było opublikowanie wynagrodzeń w ogłoszeniach na stronie firmowej i portalach zewnętrznych. Projekt wspierany był, i nadal jest, reklamami AdWords (tekstowymi i graficznymi), w których podkreślamy obecność widełek wynagrodzeń w ogłoszeniach. Obecnie decyzja o publikacji wynagrodzeń w ogłoszeniach podejmowana jest wspólnie z klientem już na etapie pierwszych rozmów ustalających zasady współpracy, dlatego cały proces przebiega obecnie bardzo sprawnie.

 

 Komentarz kapituły konkursowej

W Polsce nadal kwestia wynagrodzeń jest tematem trudnym i niechętnie podejmowanym przez pracodawców. Wyznaczając trendy i pokazując kierunek rozwoju Infolet jest bez wątpienia prekursorem na polskim rynki w tym aspekcie. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że działania prowadzone przez Infolet dotyczyły zarówno samej organizacji, która wprowadziła istotne zmiany we własnej polityce wynagrodzeń i ich komunikowania, jak i ich polityki zewnętrznej wobec klientów.

Nowe pokolenie pracowników nie traktuje tematu wysokości zarobków jako tematu tabu i to również wymusi zmiany wśród pracodawców. Tajemnica wynagrodzenia będzie bowiem fikcją. W ocenie Kapituły jawność wynagrodzeń to również odważne zobowiązanie wobec pracowników – nawet w przypadku trudności rekrutacyjnych wynagrodzenia muszą pozostać na poziomie znanym wszystkim.

08_06_16_HR_DAY_Warszawa329

Zobacz podobne

HR Dream Team 2022 – poznaj laureatów tegorocznej edycji

Za nami kolejna — już ósma — edycja konkursu HR Dream Team. Przedstawiamy zwycięskie projekty w czterech kategoriach!

HR Dream Team 2022 – poznaj nominacje!

Branżowy konkurs HR Dream Team został powołany do życia już niemal dekadę temu – w tym czasie zmianom ulegały jego zasady, przez kapituły poszczególnych edycji przewinęło się wiele znamienitych ekspertek i ekspertów, zgłoszono doń kilkaset HR-owych projektów, odbyły się gale rozdania nagród (stacjonarnie, ale i online’owo) poprzedzone wieloma godzinami obrad. Jedno pozostaje niezmienne: cel konkursu, którym od początku jest docenienie pracowniczek i pracowników branży zarządzania zasobami ludzkimi i efektów ich pracy.

Poznaj tegoroczną kapitułę konkursu HR Dream Team 2022

Przedstawiamy kapitułę tegorocznej edycji konkursu HR Dream Team, która będzie oceniać projekty zgłoszone przez zespoły HR, wytypuje grono nominowanych i finalnie wyłoni zwycięzców edycji A.D. 2022. Do kapituły zaprosiliśmy w tym roku ponownie ekspertki i ekspertów z różnych obszarów – zapraszamy do bliższego poznania sylwetek członkiń i członków naszego jury.

Rusza VIII edycja konkursu HR Dream Team!

Konkurs HR Dream Team od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów i branży HR. To idealna przestrzeń na docenienie i wyróżnienie projektów małych, średnich i dużych firm.