HR Dream Team 2020. Zespoły HR-marzeń wybrane!

  • today pon, 5 Paź 2020
  • person Iga Pazio
  • bar_chart 1367 wyświetleń
Ideą przyświecającą konkursowi HR Dream Team była i jest promocja najbardziej efektywnych zespołów realizujących HR-owe projekty. W tym roku, w turbulentnym czasie, do konkursu zgłosiło się i stanęło w szranki wiele „dream teamów”, nadsyłając i poddając ocenie kapituły 160 projektów, pełnych kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.
Rosnąca rok do roku liczba zgłoszeń konkursowych pokazuje, że działy personalne działają coraz prężniej, dynamicznie reagują na nowe wyzwania oraz sprawnie radzą sobie z pozyskiwaniem i rozwojem talentów oraz budowaniem angażującego środowiska pracy. Co ważne, równie prężnie i coraz mocniej pokazują efekty swojej pracy – nie tylko wewnątrz macierzystych firm, ale również na zewnątrz. Duża liczba projektów, które zostały wzięte na warsztat obrad tej „pandemicznej” odsłony konkursu, stanowiła sama w sobie nie lada wyzwanie dla grona, które wyłaniało zwycięzców. Kapituła konkursu w składzie: Agnieszka Bieniak, Dyrektor HR w Grupie Pracuj, Przewodnicząca Kapituły, Katarzyna Cymerman, Dyrektor ds. HR w Microsoft, Aleksandra Trapp, Head of Culture and Trends w infuture.institute, Andrzej Borczyk, Dyrektor Personalny i Członek Zarządu w Grupie Żywiec oraz Katarzyna Turska, Dyrektor HR Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, obradowała i dyskutowała o poszczególnych inicjatywach długie godziny. 5 października 2020 roku, po raz pierwszy całkowicie online, odbyła się gala i ogłoszenie zwycięzców we wszystkich kategoriach HR Dream Team. Zanim jednak wszystkie karty zostały odkryte, swoisty wstęp do gali przygotował gość specjalny wydarzenia, profesor Jacek Santorski, dzieląc się podczas prawie godzinnej prelekcji swoim spojrzeniem na współpracę w zespołach, kompetencje liderów i przywództwo jutra. Po prelekcji, prowadzący galę Damian Michałowski i członkowie kapituły przeszli do ogłaszania kolejnych zwycięskich HR-zespołów. Przed Wami lista firm, które zdobyły nagrody główne i wyróżnienia jako HR Dream Teams 2020!

Kategoria „Skuteczna i przyjazna rekrutacja kandydatów”


Firmy S – do 250 pracowników Nagroda główna: Grape Up za projekt „Hire Up” Firmy M – 250-1000 pracowników Nagroda główna: Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. za projekt „Kierunek Toyota” Firmy L – od 1000 pracowników Wyróżnienie: GSK Polska za projekt „Witaj w GSK – platforma pre-onboardingowa” Ex aequo: Nagroda główna: PwC za projekt „PwC Remote” Nagroda główna: BMW Group Polska za projekt „Praca napędzana radością czyli wsparcie rekrutacji w ramach Programu Retail HR BMW Group”

Kategoria „Kultura organizacyjna i zaangażowanie pracowników”


Firmy S – do 250 pracowników Wyróżnienie: Media System sp. z o.o. za projekt „Komiks” Nagroda główna: Selleo za projekt „Brand Heroes” Firmy M – 250-1000 pracowników Wyróżnienie: Kemira Gdańsk za program „Kemira Gdańsk Mental Health Program” Nagroda główna: Xella Polska sp. z o.o. za projekt „Impuls – zwiększamy zaangażowanie pracowników Xella” Firmy L – od 1000 pracowników Ex aequo: Wyróżnienie: Capgemini Polska za projekt „Happy Work Anniversary” Wyróżnienie: Lidl Polska za projekt „Zostań twarzą Lidla 2” Nagroda główna: McDonald’s Polska za projekt „Kultura doceniania w McDonald’s” Nagroda główna: Costa Coffee Polska S.A. za projekt „#CostaTeamAtHome”

Kategoria „Rozwój talentów w organizacji”


Firmy S – do 250 pracowników Nagroda główna: Selleo za projekt „Development paths” Firmy M – 250-1000 pracowników Nagroda główna: 3M za projekt „Platforma rozwojowa dla pracowników 3M GSC Poland Firmy L – od 1000 pracowników Wyróżnienie: DSV International Shared Services Sp. z o.o. za projekt „Internal Comes First" Nagroda główna: mBank za projekt „Zaloguj się do rozwoju”
Wyróżnionym, zwycięzcom i każdej firmie i zespołowi, którzy stanęli w konkursowe szranki gratulujemy i dziękujemy – to Wy tworzycie HR Dream Team!  

Zobacz podobne

10 kroków do (udanego) spotkania firmowego online

Kiedy pandemia dotarła do Polski, nikt nie przypuszczał, jak wiele wyzwań postawi przed nami. Od roku pracujemy hybrydowo lub zdalnie, spotkania na żywo stoją pod znakiem zapytania. Jak w takich okolicznościach zintegrować pracowników podczas spotkania firmowego… online?

Uścisk dłoni i podwyżka. Czy świat doceniania pracowników jest czarno-biały?

Podwyżka, awans, benefity. To pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl. Choć wynagrodzenie odgrywa kluczową funkcję motywacyjną, to jednak w tym obszarze obraz nie jest czarno-biały. To, co dla Piotrka będzie najlepszą formą docenienia, dla Magdy może być demotywujące. Co zatem robić, aby pracownicy czuli się wzmocnieni i dowartościowani?

Czy wiara pracownika we własne możliwości jest istotna z punktu widzenia pracodawcy?

Pewność siebie. Wiara we własne możliwości. Poczucie wartości. To nie tyle cechy charakteru, co wynikające z doświadczeń postawy, które pomagają korzystać z własnego potencjału. Czy są one istotne z punktu widzenia organizacji?

2020 w Pracuj.pl | egzamin z innowacji

Rekrutacja, onboarding, szkolenia i rozwój, a także motywowanie i wspieranie zespołów to niektóre z obowiązków HR-owca w organizacji. By wesprzeć praktyków human resources w ich pracy, Pracuj.pl przygotował w 2020 roku kilkadziesiąt narzędzi, wydarzeń, publikacji oraz analiz.