Emocje sięgały zenitu! Relacja z Gali Finałowej konkursu HR Dream Team

  • today pt, 10 Cze 2016
8 czerwca oczy świata HR zwrócone były na stołeczny klub Endorfina, gdzie podczas Gali HR DAY odbył się finał II edycji konkursu HR Dream Team. Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach: "Zarządzanie doświadczeniami kandydatów" i "Zarządzenie doświadczeniami pracowników".

Z nagród cieszyło się aż 6 zespołów: DHL, LINK4, Infolet, Opinion, Connectis i Alior BANK, a organizatorzy z dumą i nieukrywanym zaskoczeniem dziękowali za rekordową liczbę, aż 83 zgłoszeń do konkursu. W imprezie wzięło udział ponad 400 osób.

Zobacz wideorelację z rozdania nagród HR DREAM TEAM 2016

HRDT_1Gala HR Day rozpoczęło ogłoszenia wyników II edycji konkursu HR Dream Team. Gospodyniami tej części wieczoru były Ewa Walenda – przewodnicząca kapituły konkursowej i redaktor naczelna magazynu „Personel i Zarządzanie” oraz Ewa Wolska – pomysłodawczyni konkursu. Jak przyznały na samym początku, kapituła konkursowa, w skład której weszły również: Ewa Korecka z firmy Flex HR, Zyta Machnicka z firmy Lightness, Aleksandra Radziewska, redaktor naczelna Magazynu Rekruter, Tina Sobocińska z firmy Schneider Electric, Daria Siwka autorka bloga Bardzo HR, miała nie lada zadanie. Liczba zgłoszeń dwukrotnie przebiła zeszłoroczną edycję konkursu – w 2015 roku było ich 42. Jak podkreślały prowadzące, tak duże zainteresowanie konkursem cieszy – zespoły HR nie boją się podkreślać swojej roli w organizacjach oraz dzielić sukcesami.

Uczestnicy walczyli o tytuł HR Dream Team w dwóch kategoriach:

  • Zarządzanie doświadczeniami kandydatów
  • Zarządzanie doświadczeniami pracowników

Członkinie kapituły wykonały prawdziwie tytaniczną pracę wybierając zwycięzców spośród 83 zgłoszeń. Oceniając pracę kierowały się między innymi takimi kryteriami jak: mierzalność (zastosowane mierniki efektywności), skalowalność, uniwersalność, powtarzalność, standaryzacja, a także unikatowość (w skali kraju bądź regionu). Sprawdzano też w jakim stopniu projekt był realizowany przez zespoły interdyscyplinarne i na ile zespół połączył kompetencje z różnych dziedzin. W ocenie aplikacji konkursowych kapitułę wspierali partnerzy konkursu: eRecruiter oraz emplo, którzy ufundowali nagrody specjalne w obu kategoriach. I to one wręczone zostały jako pierwsze.

Partnerzy docenili współpracę z biznesem i mechanizmy społecznościowe

eRecruiter w kategorii „Zarządzanie doświadczeniami kandydatów” wyróżnił Alior Bank. Jak zwrócił uwagę gratulujący zwycięstwa Adam Wielebski, nagrodzony zespół pracował na dokładnie określonych KPI, wyraźnie podzielił kompetencje w projektach rekrutacyjnych pomiędzy działy HR i biznes, zadbał też o informację zwrotną do kandydatów, na każdym etapie rekrutacji, nie zapominając o efekcie WOW. Nagroda specjalna w kategorii „Zarządzanie doświadczeniami pracowników” ufundowana przez emplo, powędrowała do zespołu Connectis, która do budowy zaangażowania swojego zespołu wykorzystała mechanizmy społecznościowe.

Nagrody główne: nowy wymiar rekrutacji i zaangażowania

Nadszedł czas na nagrody główne i przyznanie tytułów HR Drem Team. Wyróżnienie w kategorii „Zarządzania doświadczeniami kandydatów” otrzymała firma Infolet, która zdobyła uznanie kapituły projektem promującym jawność wynagrodzeń na rynku pracy. Zwycięzcą został zespół z firmy DHL, który zrealizował kompleksowy, innowacyjny oraz wykorzystujący nowoczesne technologie projekt „Rekrutacja 2.0 – nowy wymiar”.

Wśród firm nominowanych w tej kategorii znalazły się również: Saint Gobain, Eurocash, Divante, Britenet, Cybercom, Selleo, CUK, Deloitte oraz laureat nagrody partnera konkursu – Alior Bank.

W drugiej kategorii konkursowej – „Zarządzanie doświadczeniami pracowników” (do której napłynęło najwięcej, bo aż 50 zgłoszeń) kapituła zdecydowała się wyróżnić firmę Opinion za unikatowy i przełamujący szkodliwe schematy projekt Most Wanted – najbardziej poszukiwani do pracy. I miejsce i nagrodę główną otrzymał LINK 4 za program „Z nami Ty możesz zmienić rzeczywistość”, w którym to zaangażowani pracownicy wypracowywali kluczowe wartości organizacji w dobie zmiany, a także zastanawiali się nad jej wizją i misją.

W tej kategorii nominowane były również: Transition Technologies, HP, Groupon, SMYK, Bank Millenium, FMC Technologies, DHL, iQor Global Services, Deloitte, ZRE oraz Isolution.

O co walczyli uczestnicy konkursu? Laureaci nagród głównych otrzymali tytuł HR DREAM TEAM 2016 oraz wyjątkowy dzień integracyjny dla wszystkich uczestników projektów. System eRecruiter przygotował dla wygranego teamu specjalne warsztaty kulinarne w iście hiszpańskim stylu, natomiast platforma emplo nakręci z wygranym zespołem wyjątkowy i pamiątkowy film video.

Po ogłoszeniu wyników konkursu HR Dream Team, uczestnicy wydarzenia wspólnie bawili się na Gali HR DAY, świętując nadchodzący „Międzynarodowy Dzień Pracownika Działu HR”, który przypada się 20 czerwca.


Pierwsza edycja konkursu HR Dream Team odbyła się w 2015 roku. Powstał on po to, by docenić zgrane i efektywne zespołu Human Resources w polskich firmach, których projekty wyróżnia oryginalność,  innowacyjność oraz bezpośrednie przełożenie na efektywność organizacji. Programy i akcje przeprowadzone przez finalistów konkursu mają stanowić przykład dobrych praktyk oraz inspirację do działań dla innych przedsiębiorstw.

Zobacz podobne

Poznaj tegoroczną kapitułę konkursu HR Dream Team 2022

Przedstawiamy kapitułę tegorocznej edycji konkursu HR Dream Team, która będzie oceniać projekty zgłoszone przez zespoły HR, wytypuje grono nominowanych i finalnie wyłoni zwycięzców edycji A.D. 2022. Do kapituły zaprosiliśmy w tym roku ponownie ekspertki i ekspertów z różnych obszarów – zapraszamy do bliższego poznania sylwetek członkiń i członków naszego jury.

Rusza VIII edycja konkursu HR Dream Team!

Konkurs HR Dream Team od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów i branży HR. To idealna przestrzeń na docenienie i wyróżnienie projektów małych, średnich i dużych firm.

Bijące serca organizacji. Zwycięskie zespoły i ich projekty w konkursie HR Dream Team 2021

Zgłoszenia do konkursu HR Dream Team, których przybywa z roku na rok, dotyczą różnych projektów obszaru zarządzania zasobami ludzkimi: rekrutacyjnych, tych budujących zaangażowanie pracowników i kulturę firmy, po rozwojowe. I choć kapituła w trakcie obrad skupia się nad tym, na co poszczególne działania przełożyły się na dobrostan pracowników czy kandydatów, czy były efektywne oraz jaką realizacją mierników ten czy inny projekt mógł się pochwalić, to jednak bohaterowie konkursu kryją się gdzie indziej. Są nimi liderzy i całe zespoły projektowe odpowiedzialne za nadsyłane co roku projekty.

Poznaj zespoły nominowane do nagrody głównej w konkursie HR DREAM TEAM 2021!

Niezmiennie ideą konkursu HR DREAM TEAM jest wyróżnienie najbardziej efektywnych zespołów realizujących projekty z obszaru human resources. Ogromnie się cieszymy, że firmy dostrzegają wartość w rozwijaniu kultury organizacyjnej oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie rekrutacji i rozwoju pracowników. Projekty, które otrzymaliśmy w tym roku – w rekordowej liczbie 169 – były pełne kreatywnych i świeżych rozwiązań.