10 powodów, dla których warto wdrożyć kafeterię benefitów pracowniczych

Koncepcja work-life balance z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród polskich pracodawców. Na porządku dziennym spotykamy się z wdrażaniem narzędzi zapewniających pracownikom odpowiednie możliwości rozwoju, dbanie o ich bezpieczeństwo, brak stresu oraz dobre samopoczucie i zdrowie.

artykuł sponsorowany

Okazuje się, że dla pracowników niezwykle istotne są benefity i różnego rodzaju udogodnienia, jakie oferuje firma. Pracownicy lubią czuć się doceniani, wiedzieć, że ich pracodawca wykazuje troskę i daje im poczucie stabilności i bezpieczeństwa. To właśnie kryzys związany z pandemią koronawirusa stał się swoistym testem dla pracodawców ze złożonych obietnic, weryfikacji relacji z pracownikami. Firmy, które mają świadomość, że o pracowników warto dbać każdego dnia, a nie tylko od święta, mają dziś powody do zadowolenia z osiągniętych wyników za którymi stoją zgrane i dobrze zmotywowane zespoły.

 

Sprawdź, co zyskasz wprowadzając Kafeterię MyBenefit?


  1. Zwiększysz zaangażowanie i motywację zespołu

Kafeteria benefitów to wszechstronne rozwiązanie dbające o naprawdę wiele potrzeb pracowników. To idealne narzędzie do   budowania zaangażowania zespołów  wielopokoleniowych, bo każdy wybiera benefity według własnych preferencji. Już samo wprowadzenie kafeterii to jasny sygnał dbałości o ich zróżnicowane potrzeby. Atrakcyjne świadczenia z całą pewnością wpłyną na satysfakcję i zadowolenie z miejsca pracy. To także doskonały sposób na docenianie pracowników i budowanie pozytywnej motywacji.

  1. Zyskasz elastyczną platformę motywacji, gwarantującą różnorodność i swobodę wyboru 

System kafeteryjny MyBenefit działa jak sklep internetowy, co pozwala dowolnie modyfikować ofertę i na bieżąco dostosowywać ją do potrzeb pracodawców.  System kafeteryjny umożliwia pracownikom samodzielny, a zarazem łatwy i wygodny wybór interesujących ich świadczeń pozapłacowych z bogatej, sprawdzonej, stale rozwijanej oferty benefitów z obszarów turystyka, rekreacja, zdrowie, sport, kultura, rozrywka, zakupy, rozwój osobisty – zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami.

  1. Udostępnisz benefity online, dostępne 24h na dobę

Przy obecnym pędzie  życia pragniemy usprawniać działania, które wykonujemy w pracy lub w domu. Równie sprawnie chcemy wybierać świadczenia pozapłacowe oferowane przez pracodawcę. Wypełnianie dodatkowych formularzy czy zbieranie biletów do kina aby uzyskać zwrot środków brzmi tak zniechęcająco, że niejednokrotnie wolimy zrezygnować z takiego świadczenia. Platforma online daje możliwość zakupu benefitu tu i teraz, w dowolnym czasie i dowolnym miejscu. Prosty i wygodny sposób działania jest dużym udogodnieniem i zachęca do korzystania z benefitów na co dzień.

  1. Udostępnisz benefity podążające za najnowszymi trendami  

Oferta benefitów podąża za rozwiązaniami, które są najbardziej potrzebne pracownikom w obecnym czasie. Tym samym znajdziemy tam szeroki dostęp do produktów promujących zdrowy styl życia i dobre samopoczucie. Konsultacje z dietetykami, testy nietolerancji pokarmowych, badania genetyczne czy porady  psychologiczne to oferta szeroko wykraczająca poza zakres standardowo proponowanej opieki medycznej oraz dająca możliwość spersonalizowanego wyboru usług.  To zdrowie, ruch i troska o zasoby naturalne są dziś kluczowymi wartościami, dlatego powinny na pierwszym miejscu znaleźć się w ofercie świadczeń pozapłacowych.

  1. Dostarczysz rozwiązania wspierające rozwój osobisty pracowników

Codzienna praca nad sobą to ważny aspekt naszego życia oraz silny trend społeczny. Mądrze zaplanowane i odpowiednio dobrane aktywności to odpoczynek i możliwość uzupełnienia zapasów energii. W Kafeterii pracownicy znajdą szkolenia z mówcami motywacyjnymi i osobami ze świata mediów w ramach platformy chcezostac.pl. Książki i ebooki zakupią w największych księgarniach, a w ramach szkoleń online zadbają o swój rozwój. Korzystając ze środków od pracodawcy poczują jego troskę o swoją kondycję psychiczną i intelektualną.

  1. Zapewnisz wybór najnowocześniejszych benefitów do wykorzystania całkowicie zdalnie 

Ostatnie wydarzenia utwierdziły nas w przekonaniu, że świat cyfrowy jest dla nas realną korzyścią w codziennym życiu. Dlatego też Kafeteria MyBenefit stawia na benefity, które są możliwe do zakupienia i zrealizowania całkowicie online. Vouchery z dostępem do zdalnej rozrywki, bogata oferta serwisu VOD, audiobooki, e-booki, gry i szkolenia oraz treningi on-line z najlepszymi specjalistami i zakupy w wirtualnych sklepach to must have dzisiejszych programów benefitowych.

  1. Zadbasz o pracowników i ich bliskich

Najnowsze badania pokazują, że prawie 40 proc. Polaków swój czas wolny spędza w towarzystwie rodziny. Pracodawca proponując benefity nie tylko dla pracowników, ale także dla ich bliskich zyskuje uznanie i szacunek. Dlatego w Kafeterii MyBenefit jednymi z najpopularniejszych benefitów są vouchery dla pracowników i ich bliskich do parków rozrywki, basenów, kręgielni, bawialni dla dzieci oraz teatrów, muzeów i kin. To miejsca, do których prawie zawsze wybieramy się w towarzystwie. Kafeteria uwzględnia także potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół. Jednym z najnowszych partnerów jest firma Pethelp oferująca pakiety weterynaryjne.

  1. Umieścisz wszystkie benefity w jednym miejscu

Ofertę tysięcy benefitów  tworzy sztab specjalistów na bieżąco analizujących rynkowe trendy w zakresie aktywności, wypoczynku, zdrowia, rozrywki, edukacji czy zakupów online. Ponadto Kafeteria to idealne miejsce na podpięcie innych benefitów oferowanych przez pracodawcę,  takich jak opieka medyczna, ubezpieczenie, wnioski urlopowe lub dofinansowanie do przedszkola. Proces jest w pełni automatyczny, eliminuje papierowe druki i optymalizuje pracę działów HR.  Przejrzyste raporty i rozliczenia są dostępne dzięki jednemu, prostemu w obsłudze narzędziu.

  1. Zyskasz możliwość dowolnej konfiguracji oferty benefitów 

Benefity wchodzące w skład oferty mogą być dobrowolnie wybrane przez pracodawcę. Są doskonałym narzędziem do zapewnienia nagród w konkursach sprzedażowych czy programach motywacyjnych. Dla firm, które dopiero zaczynają budowanie zaplecza benefitowego proponujemy vouchery do kina, teatrów i muzeów w ramach programów eMultiBilet, MulitTeatr i MultiMuzeum. Pracodawcy poszukujący benefitów odpowiadających na podstawowe potrzeby pracowników mogą skorzystać z karty BenefitLunch, która pozwala na finansowanie pracownikom dowolnej ilości posiłków w ramach lunchu. Te wszystkie możliwości można zawrzeć w ramach Kafeterii lub korzystać z nich oddzielnie.

  1. Zapewnisz angażującą komunikację promującą ideę work-life balance

Kafeteria jest narzędziem motywacji i zaangażowania. Ma za zadanie  uwidocznić troskę  pracodawców o swoich pracowników. Inspiruje do dbania o zdrowie, rozwoju i aktywnego spędzania czasu. Udostępniając Kafeterię pracownikom, pracodawca zdejmuje ze swoich barków ciężar dbałości o ciągłą, angażującą  komunikację. Za całość tej komunikacji i informowanie o nowościach w zakresie benefitów odpowiada dostawca rozwiązania, tworząc personalizowane newslettery i dedykowane akcje promocyjne. W czasie trwania współpracy dostawca zapewni także plakaty, ulotki, webinary i filmy promocyjne, które przyczynią się do lepszego wykorzystania benefitów.

Dobrze zbudowany employer branding wymaga solidnych podstaw opartych na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Zadowolenie z pracy powstaje w wyniku dobrze dopasowanych kompetencji i rzetelnego wykonywania obowiązków oraz poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Te ostanie wymagają wiele empatii i zrozumienia potrzeb pracowników, dlatego tak ważne jest zbudowanie solidnej podstawy dla tej złożonej i wymagającej relacji.


Czy Twoja relacja z pracownikami to dobra baza dla innowacyjności biznesu? Pamiętaj, wraz z zadowoleniem i rozwojem Twoich pracowników w siłę rośnie Twoja firma!

 


 

Świadczysz usługi lub masz produkty dedykowane szerokorozumianej branży HR? Prowadzisz agencję doradztwa personalnego, agencję pracy tymczasowej, oferujesz usługi wsparcia marki pracodawcy, innowacyjne benefity albo inne produkty wspierające pracę HR? Chcesz budować ekspercki wizerunek swojej marki oraz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców?

Jeśli tak – publikuj w Kompendium HRPobierz ofertę i bądź z nami w edycji 2021!

 

Olga Małecka
Kierownik Biura Marketingu i Komunikacji w firmie MyBenefit, należącej do grupy Benefit Systems, właściciela MultiSport, lidera i twórcy pierwszej w Polsce i największej Kafeterii benefitów pracowniczych. Promuje wśród pracodawców ideę work-life balance i dbałość o wellbeing pracowników. Zawodowe doświadczenie zdobyła w międzynarodowym środowisku korporacyjnym oraz polskich organizacjach. Wieloletnia praktyk i pasjonatka idei łączenia employer brandingu z Public Relations i marketingiem.

Zobacz podobne

Rusza VIII edycja konkursu HR Dream Team!

Konkurs HR Dream Team od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów i branży HR. To idealna przestrzeń na docenienie i wyróżnienie projektów małych, średnich i dużych firm.

Nowy model pracy i rekrutacji. Czy masz wszystko, aby przyciągać największe talenty?

Czy naprawdę nikt nie szuka pracy? Dlaczego znalezienie pracownika tak długo trwa? Nie da się zliczyć na palcach, ilu pracodawców zadaje sobie takie pytanie. A czy rzeczywiście tak jest, że wszyscy ludzie są zatrudnieni na tak dobrych posadach, że ani myślą to zmieniać? Oczywiście, że nie.

Kiedy programista i programistka idą na branżową emeryturę?

Duże wymagania, trudne i często zakończone niepowodzeniem rekrutacje i wysokie ryzyko utraty ważnych talentów – szukanie i zatrudnianie specjalistów z branży IT nie jest łatwe. Ale pośród wielu wyzwań, jakie przed pracodawcami i wspierającymi ich działami HR stawiają programiści i programistki, póki co nie ma obawy przed odchodzeniem pracowników na emeryturę. Ale czy na pewno? Czy liczy się tylko zapisana w ustawie granica wieku? Być może do odejścia na „emeryturę” wystarczy pasja lub oszczędności, które przecież jest z czego odkładać? Albo tak częste dzisiaj wypalenie zawodowe.

Krótsza praca, szczęśliwszy pracownik, czyli czterodniowy dzień pracy w IT?

Mniej stresu, więcej czasu na swoje pasje, mechanizm ochrony przed wypaleniem zawodowym, zadowolona rodzina, z którą wreszcie można spędzić więcej czasu, szansa na dłuższy i bardziej jakościowy odpoczynek oraz dowiedziony badaniami wzrost produktywności i zaangażowania pracowników – to tylko część zalet czterodniowego tygodnia pracy. Co więcej, wydaje się on idealnym rozwiązaniem na przyciąganie talentów z ultra konkurencyjnego rynku pracy w branży IT, gdzie pracownicy ponad wszystko cenią sobie elastyczność pracy. Czy zatem skoncentrowany tydzień roboczy to benefit przyszłości dla programistów?